Oblíbená videa‎ > ‎

Dobrovolní hasiči slavili

Video YouTube


Nahráno 4. 10. 2011

Sbor dobrovolných hasičů v Kroměříži si 23. září připomněl 105. výročí vzniku samostatné, skutečně české hasičské organizace, protože do roku 1906 ve městě totiž fungoval jen sbor německý. A oslavovalo se ve velkém stylu. Na Hanáckém náměstí hasiči vystavili veškerou techniku a ochotně stovkám žáků mateřských a základních škol vysvětlovali funkci jednotlivých součástí. Dali také nahlédnout do nedaleké hasičské zbrojnice. K ukázce přizvali ostatní součásti Integrovaného záchranného systému včetně techniky sloužící odtahu vraků po autohaváriích. Městská policie předvedla výcvik služebních psů při zadržení pachatele, hasiči na připraveném vyřazeném automobilu ukázali práci s hydraulickými nůžkami. Oslavy vyvrcholily zásahem hasičů při skutečném, i když předem připraveném požáru.


Comments