Aktuality‎ > ‎

Poděkování za program oslav 110. výročí založení SDH Kroměříž

přidáno: 5. 10. 2016 14:41, autor: Marie Pok
Oslavy našeho kulatého výročí se vydařily. I počasí nám přálo a dopřálo nám poslední teplý den letošního roku. Všichni, kdo se podíleli na přípravách a realizaci oslav, si zaslouží velký dík. Hezky o tom napsal pan Kadlec ve svém emailu:

Ahoj kamarádi,
chtěl bych poděkovat celému kolektivu SDH Kroměříž za svědomitě připravenou a zorganizovanou oslavu 110 let trvání Českého sboru dobrovolných hasičů v Kroměříži. Množství vystavené techniky a řada dynamických ukázek, toto vše nás zcela pohltilo.
Celá akce byla pro mne, mého vnuka i celou rodinu nejen kulturně poznávací a vzdělávací, ale já osobně si nade vše vážím setkání s přáteli, se kterými jsem v letech 1976 až 1980 jako člen svazu požární ochrany ČSSR prožil hodně společných zážitků, které s odstupem času vystupují jako pěkné vzpomínky na akce, které naplnily chvíle mého volna. Vyvrcholením všeho pěkného, byl okamžik v roce 1980, kdy jste mě vyprovodili na další životní etapu – do svazku manželského. Pumpování z vědrovky za neodmyslitelného zvuku houkačky DA A31 před Holešovským zámkem bylo pro mne opravdu důkazem vybudování pevných přátelských svazků, pokřtěných vodou z bágráku prohnanou přes naši PS 12. Na a z toho plyne, že si cením ono sobotní setkání a stisk ruky se svým velitelem Zdeňkem Janáskem, setkání s kamarádem a přítelem Vojtou Lukešem a jeho rodinou a starostovi Tondovi Františovi děkuji také za
pozvání na některé pondělní setkání. Takové pozvání se nedá odmítnout.
Za dobu odchodu z Kroměříže jsem vychoval spolu s manželkou, u které mě stále dobře drží ten chomout z naší zbrojnice, dvě děti a mám tři vnuky. Letos mě řízení osudu zavedlo do předčasného důchodu a tak občas s nejmladším vnukem (Ondra 3,5) jedeme zkontrolovat nějakou hasičskou soutěž, nebo jen tak k hasičárně v Holešově. V Žopech si už letos i zastříkal. Pokud ho to bude stále bavit, tak v Holešově vedou od 4 do 6 let přípravku. No a to se třeba zase příští rok budu mít možnost přiblížit k hasičině.
Zdravím celý kolektiv,
do dalších let přeji pevnou členskou základnu, bezvadnou techniku a pevné zdraví ve spojitosti s nadšením pro dobrou věc.

Martin Kadlec
Holešov