Aktuality‎ > ‎

Událost 2011: Kroměřížští dobrovolní hasiči a ničivý požár Chropyni

přidáno: 12. 4. 2011 1:32, autor: Marie Pok   [ aktualizováno 20. 1. 2012 10:14 ]
Jednotka sboru dobrovolných hasičů města Kroměříže byla v pátek v 1,28 ráno povolána k požáru střechy firmy Remiva v areálu Chropyňské Fatry. Během krátké doby vyjelo první družstvo s technikou CAS 25 Š706. Zanedlouho se zásahu zúčastnilo i druhé družstvo s CAS 24 T815, které se vracelo z požární asistenční hlídky na Arcibiskupském zámku v Kroměříži.
Po příjezdu na místo zásahu byly naše cisterny nasazeny přímo na likvidaci požáru, později pak ke kyvadlové dopravě vody na požářiště, Zároveň byli vybraní členové určeni k hašení pomocí útočných proudů s pěnou, to vše za použití vzduchových dýchacích přístrojů. Postupem času byla naše jednotka posilována dalšími členy, kteří byli určení k hašení v té době stále postupujícího požáru. Hašení probíhalo jak ze země, tak i z koše výškové techniky a zasahující hasiči při této činnosti téměř neustále pracovali za použití vzduchových dýchacích přístrojů. Část jednotky byla také určena k plnění bambi-vaku policejního vrtulníku, který prováděl každé čtyři minuty shoz vody na požářiště. Během
pátečního dne docházelo podle možností ke střídání zasahujících hasičů, z nichž někteří byli v době vystřídání na nohou více jak 24 hodin. Celkově byla naše jednotka vystřídána až v sobotu ráno, tedy zhruba po 30-ti hodinách nepřetržitého nasazení.
Během zásahu se osvědčila předchozí odborná příprava, kterou všichni členové jednotky pravidelně prochází a také díky tomu nedošlo k žádnému zranění našich hasičů. Rovněž se zde vrátila investice do moderních ochranných prostředků, které zde stoprocentně splnili svou funkci a i díky nim jsme se od tohoto mimořádně náročného zásahu vrátili všichni živí a zdraví ke svým rodinám.
Další informace o požáru najdete na stránkách HZS ZLK a HZS OLK