Akce‎ > ‎

DOD 2011

Den otevřených dveří Sboru dobrovolných hasičů města Kroměříže

konaný při příležitosti 105. výročí založení sboru.


Místo
: Hanácké náměstí Kroměříž a požární zbrojnice

Termín: 23. září 2011
Čas: 8:30 až 12:30 hod
Účast: 660 dětí v organizovaných skupinách + veřejnost, celkem cca 1000 osob
Vedoucí akce: Ing. Adam FuksaNa zrekonstruovaném Hanáckém náměstí byl již od rána připraven bohatý program pro děti i dospělé. V devět hodin byla celá akce slavnostně zahájena zástupci města i Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.
Poté následovala ukázka výcviku služebních psů Městské policie Kroměříž.

V deset hodin se před zraky stovek dětí sjely všechny složky Integrovaného záchranného systému k simulované dopravní nehodě. Profesionální hasiči ze stanice Kroměříž ihned začali vyprošťovat zraněnou řidičku, kterou poté předali do péče zdravotnických záchranářů. Dopravní policisté nejdříve provedli zatčení agresivního spolujezdce a poté začali celou dopravní nehodu vyšetřovat.Po jedenácté hodině následoval vrchol ukázek a to zásah při požáru domečku. Zde se již předvedli „domácí“ kroměřížští dobrovolní hasiči, kteří za pomocí jednoho vodního proudu v dýchací technice tento požár bleskově zlikvidovali. U dětí měla ukázka hasebního zásahu bezpochyby největší úspěch.Nebyly to však pouze tyto tři dynamické ukázky, které byly pro návštěvníky připraveny. Během celého dopoledne bylo možné na náměstí shlédnout techniku dobrovolných i profesionálních hasičů z jednotek SDH Hulín, SDH Kroměříž a HZS Kroměříž. Zdravotníci byli zastoupeni posádkou Zdravotnické záchranné služby a svůj stánek měl i Oblastní spolek Českého červeného kříže Kroměříž. Svoji techniku předvedla rovněž i Městská policie Kroměříž a příslušníci dopravního inspektorátu. Pozornost zaujalo rovněž několik speciálních vyprošťovacích vozů nehodové a odtahové služby AUTO 3000.


Uvnitř hasičské zbrojnice pak mohli návštěvníci shlédnout během prohlídkové trasy výstroj a výzbroj hasičů, zázemí pro výkon jejich služby, videa s hasičskou tématikou a pro děti byla připravená zkrácená prezentace draka HASÍKa – symbolu výchovy v oblasti požární prevence a ochrany obyvatelstva. Dětem byla zároveň určena i série her nejen s hasičskou tématikou, za jejíž absolvování následovala sladká odměna.


FOTOALBUM
Celá akce se konala za podpory následujících subjektů:

Město Kroměříž
- zřizovatel jednotky
- www.mesto-kromeriz.cz

Vodovody a kanalizace Kroměříž
- dodavatel „nejen“ požární vody pro Kroměříž
- http://www.vak-km.cz/

Vinařské centrum Vinitis.
- prodej vína, vinný sklípek, degustace, akce s vínem pro firmy
- www.vinitis.cz

Restaurace, penzion a pivovar Černý orel, Kroměříž
- restaurace, penzion a pivovar v historickém centru města
- http://www.cerny-orel.eu/

Dlouhodobá příprava celé akce v kombinaci s ideálním počasím přispěli k celkovému úspěchu celé akce a kdo se vydal v pátek 23. září poznat blíže kroměřížské dobrovolné hasiče, určitě neodcházel zklamán.
Comments